File not found.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Mistrzostwa Polski Północnej w BJJ: Świecie, 19/02/12 - Wyni
Autor Wiadomość
PostWysłany: 19 Lut 2012 21:19 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Miejscowość: Warszawa
Image

W sobotę 18-go lutego w Świeciu w województwie kujawsko - pomorskim odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej w Brazylijskim Jiu-Jitsu (BJJ) pod patronatem Polskiego Związku Ju-Jitsu. Udział wzięło ogółem 21 klubów co dało blisko setkę startujących zawodników w dwóch formułach "Gi" i No-Gi". Poniżej wyniki zawodów:

67 kg białe pasy
1. Radosław Kolus (Złomiarz Team)
2. Dobromił Respekta (Berserkers Team Olsztyn)
3. Piotr Olech (Akademia Sarmatia)

73 kg białe pasy
1. Aleksander Georgas (Złomiarz Team)
2. Oskar Trompkajski (Złomiarz Team)
3. Łukasz Górecki (Gracie Barra Toruń)

79 kg białe pasy
1. Mariusz Marciniak (Akademia Sarmatia)
2. Mateusz Dygulski (Espadon Świecie)
3. Michał Osuchowski (AKXE Bjj Warszawa)

85 kg białe pasy
1. Krzysztof Manikowski (Berserkers Team Olsztyn)
2. Paweł Chajewski (Złomiarz Team)
3. Kamil Lewandowski (Złomiarz Team)

91 kg białe pasy
1. Piotr Krzoska (Rio Grappling Bydgoszcz)
2. Neugebauer Michał (Złomiarz Team)
3. Gracjan Kłósko (Exilados Koszalin)

+91 kg białe pasy
1. Paweł Filipczak (Exilados Koszalin)
2. Paweł Pepliński (Rio Grappling Bydgoszcz)
3. Julian Szastakowski (Złomiarz Team)

67 kg niebieskie pasy
1. Kamil Bołman (Pirania Gdynia)
2. Bartosz Rózga (MMA Poznań Gold Team)
3. Tomasz Pogocki (Berserkers Team Olsztyn)

73 kg niebieskie pasy
1. Tomasz Lisowski (Exilados Koszalin)
2. Marcin Polczyk (AKXE Bjj Warszawa)
3. Łukasz Szyrna (Exilados Koszalin)

79 kg niebieskie pasy
1. Chrystian Irzyk (Linke Gold Team)
2. Mateusz Kojtych (Berserkers Team Olsztyn)
3. Jacek Piekarski (Gracie Barra Toruń)

81 kg niebieskie pasy
1. Tomasz Stożek (Espadon Świecie)
2. Artur Adamczak (Gracie Barra Toruń)
3. Sławomir Osypiuk (Drysdale Jiu-Jitsu Piła)

85 kg niebieskie pasy
1. Łukasz Matulajtis (Berserkers Team Olsztyn)
2. Maciej Borkowski (Exilados Koszalin)
3. Paweł Sztudler Berserkers Team Olsztyn

+91 kg niebieskie pasy
1. Kamil Kawecki (Berserkers Team Olsztyn)
2. Stanisław Wojciechowicz (Fightclub Elbląg)

73 kg purpurowe pasy
1. Filip Sadowski (Drysdale Jiu-Jitsu Olsztyn)
2. Adrian Kuśmierz (Okniński MMA Warszawa)

79 kg purpurowe pasy
1. Adrian Witkowski (Linke Gold Team)
2. Dominik Małkowski (Exilados Koszalin)
3. Michał Rokita (Espadon Bydgoszcz)

85 kg purpurowe pasy
1. Rafał Gwoździński (Złomiarz Team)
2. Piotr Kuźbicki (MMA Poznań Gold Team)

+91 kg purpurowe pasy
1. Paweł Makarewicz (Berserkers Team Olsztyn)
2. Ryszard Zdanowicz (Drysdale Jiu-Jitsu Piła)

73 kg elita
1. Daniel Wrześniewski (Złomiarz Team)

Kobiety open
1. Anna Ranoszek (Strefa Walki)
2. Kamila Bałanda (Akademia Sarmatia)
3. Kamila Burdzy (Linke Gold Team)

Wyniki w kategorii „No-gi”:

Kobiety
1. Anna Ranoszek (Strefa Walki)
2. Kamila Bałanda (Akademia Sarmatia)
3. Alicja Bistram (Złomiarz Team)

67 kg
1. Hovhannes Khachatryan (Okniński MMA Grudziądz)
2. Kamil Bołman (Pirania Gdynia)
3. Damaev Salambek (Drysdale Jiu-Jitsu Olsztyn)

73 kg
1. Jacek Wojnicki (Drysdale Jiu-Jitsu Olsztyn)
2. Aleksander Georgas (Złomiarz Team)
3. Daniel Wrześniewski (Złomiarz Team)

79 kg
1. Adrian Witkowski (Linke Gold Team)
2. Andrzej Smoliński (Okniński MMA Grudziądz)
3. Dominik Małkowski (Exilados Koszalin)

85 kg
1. Rafał Gwoździński (Złomiarz Team)
2. Paweł Celiński (Drysdale Jiu-Jitsu Olsztyn)
3. Wojciech Drężek (Berserkers Team Olsztyn)

91 kg
1. Bogusław Fijałkowski (Drysdale Jiu-Jitsu Olsztyn)
2. Paweł Makarewicz (Berserkers Team Olsztyn)
3. Wojciech Pieniak (Berserkers Team Olsztyn)

97 kg
1. Stanisław Wojciechowicz (Fightclub Elbląg
2. Bartosz Nowakowski (Espadon Bydgoszcz)
3. Damian Zachłowski (Berserkers Team Olsztyn)

+97 kg
1. Kamil Kawecki (Berserkers Team Olsztyn)
2. Paweł Filipczak (Exilados Koszalin)
3. Bartłomiej Łazowski (Exilados Koszalin)

Drużynowo jiu-jitsu:
1. Złomiarz Team
2. Berserkers Team
3. Exilados Koszalin

Drużynowo „No-gi”:
1. Drysdale Jiu-Jitsu
2. Berserkers Team
3. Złomiarz Team

Re: Polskie Jiu-Jitsu
PostWysłany: 27 Lut 2012 23:45 
Zaawansowany u
Zaawansowany u
Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Lip 2008 08:45
Miejscowość: Siedlce
Czy Olek Georgas rozstał się z Borutą?

Wywiad z Pawłem Kaczyńskim
PostWysłany: 06 Mar 2012 00:04 
Zaawansowany u
Zaawansowany u
Awatar użytkownika

Pająk

PostWysłany: 19 Maj 2012 11:10 
Zaawansowany u
Zaawansowany u
Awatar użytkownika

Image

Klub Copacabana Warszawa zaprasza na otwarte seminarium z weteranem UFC i dwukrotnym mistrzem ADCC, Deanem Listerem, które odbędzie się w poniedziałek 28-ego maja o godzinie 20.00 w siedzibie klubu na ulicy Garażowej 4. Dean pokaże oczywiście to z czego jest najbardziej znany, czyli swoje dźwignie na nogi.

Amerykanin, który wywodzi się z sambo na ADCC 2003 wygrał kategorię absolute, a w 2011 roku niespodziewanie sięgnął po raz drugi po złoty medal na zawodach, ale tym razem w dywizji do 99-ciu kg. Ostatni sukces wywalczył sobie skrętówkami oraz balachą na kolano, a w pierwszej walce zawodów zwyciężył przez decyzję.

W MMA walczył trzykrotnie w legendarnej organizacji Pride, oraz sześciokrotnie w organizacji UFC. 28-ego kwietnia powrócił do MMA po blisko 2,5 letniej przerwie, poddając skrętówką Rodney'a Moore'a. Przez jakiś czas Dean trenował z Tomaszem Drwalem, gdy nasz zawodnik walczył jeszcze w UFC.

Myślimy, że warto wzbogacić swoją wiedzę o dźwignie na nogi, które jak pokazuje przykład chociażby Rousimara Palharesa, mogą wystarczyć do odniesienia sukcesu w MMA. Poniżej przedstawiamy HL Listera.

PostWysłany: 19 Maj 2012 11:12 
Zaawansowany u
Zaawansowany u
Awatar użytkownika

PostWysłany: 19 Maj 2012 11:15 
Zaawansowany u
Zaawansowany u
Awatar użytkownika

Image

Zawodnik warszawskiego Alliance, Adam Parafiańczuk zdobył złoty medal na ostatnich Mistrzostwach Polski ADCC, które 21-ego kwietnia odbyły się w Szczecinie. Podopieczny Radka Turka wywalczył medal w kategorii open do 76 kg, a w swojej wadze stoczył dwa pojedynki. Następnego dnia zajął czwarte miejsce w Pucharze Polski No Gi w grapplingu. Prezentujemy wywiad ze złotym medalistą i zachęcamy do lektury.

Gratulujemy zwycięstwa na ADCC. Finał z Tomkiem Mączką zamknięty czy walczyliście? Jak wyglądały Twoje walki w małym Open?

Dzięki. Nie, nie walczyliśmy, Tomek oddał mi finał. W open miałem trzy walki, wszystkie udało mi się skończyć przed czasem. O ile dobrze pamiętam: kimurą, skrętówką i półfinał taktarowem.

Jak przebiegały walki w kategorii?

Pierwszą walkę z Michałem Ksepko udało mi się wygrać po dogrywce na punkty 2:0. Wyrównana walka, żaden z nas nie mógł sobie pozwolić na nonszalancję. Drugą miałem z Łukaszem Bagińskim. Wiedziałem, że mój przeciwnik to doświadczony zawodnik, czarny pas i ścisła czołówka tej kategorii w Polsce. Szukałem szansy w dźwigniach na nogi, których jednak Łukasz skutecznie bronił. Po jednej próbie zostałem w żółwiu, Łukasz wykorzystał to i zaszedł mi za plecy. Przepiął jeszcze nogi, zarabiając łącznie 6 punktów. Udało mi się wyjść, ale odrobić straty punktów już nie.

W niedziele startowałeś w PP w grapplingu, gdzie w półfinale uległeś Kamilowi Koperskiemu. Jak Ci się walczyło w niedzielę?

Szczerze mówiąc trochę się zniechęciłem do zasad grapplingu, i to zarówno ze względu na to jak wygrałem i jak przegrałem. Pierwszą walkę z Grzegorzem Klocem wygrałem, chociaż prawie całą walkę siedziałem w trójkącie. Yama nie skończył mnie, ale postronny obserwator nie miałby problemu ze wskazaniem aktywniejszego zawodnika. Jednak to rzut monetą zadecydował kto ma zdobyć punkt w dogrywce – Yamie się to nie udało i tak wygrałem walkę. Z Kamilem z kolei zdobyłem punkt, bodajże za sprowadzenie, i wylądowałem w jego gardzie. Po jakimś czasie wszedłem mu za plecy, ale nie utrzymałem pozycji przez trzy sekundy, bo sędzia czasowy zakończył walkę. Już cieszyłem się ze zwycięstwa, kiedy okazało się, że nastąpiła pomyłka – walka została przerwana o minutę za wcześnie. Przepisy grapplingu mówią wyraźnie, że po przerwaniu walki zawodnicy zaczynają na środku z ostatniej punktowanej pozycji. Ostatnią punktowaną pozycją była w tym przypadku otwarta garda, więc walkę zaczęliśmy nie z wpięcia za plecy, tylko z otwartej gardy. Na kilkanaście sekund przed końcem Kamil przetoczył mnie, zdobywając punkt. Było 1:1, a wtedy wygrywa ten, kto ostatni zapunktuje.

Wolisz zasady ADCC czy grapplingu?

I jedne i drugie przepisy mają według mnie wady i zalety. W ADCC nie podoba mi się to, że pierwsze pół walki jest bez punktów. Przepis ten miał zachęcić zawodników do szukania kończeń, ale w praktyce wygląda to często tak, że szkoda im tracić siły na akcje, za które i tak nie dostaną punktów, więc jest dużo więcej zamulania. W grapplingu przepis o powrocie do z góry ustalonych pozycji jest moim zdaniem kompletnie nietrafiony i często krzywdzący. Dogrywka jest również dość kontrowersyjna. Sam zamysł mi się podoba, ale wydaje mi się, że powinno się pozwolić sędziemu decydować kto musi zdobyć punkty, aby wygrać.

Jak oceniasz start swoich kolegów z Alliance, w którym prym wiedli: Tomek Mączka, Kuba Witkowski, Kamil Umiński i oczywiście Ty.

Mąka w sobotę miał pierwszą walkę z Yamą. Wygrywał na punkty, ale zagapił się i wylądował w trójkącie, którym Yama go udusił. Na szczęście obudził się w open, gdzie po drodze do finału wygrał m. in. z Robertem Trzcionką oraz ze zwycięzcą średnio zaawansowanych -77kg Marcinem Kmiotkiem. Watson w pierwszej walce rewelacja, błyskawiczna latająca balacha, w drugiej walce napalił się na nogi, a zapomniał bronić swoich. Najwięcej zawojował Profesor – przeszedł jak burza do finału, gdzie niestety zabrakło mu pary. Od połowy walki był w stanie tylko się bronić, i w końcu przegrał na punkty. Myślę, że wszystkich nas stać na więcej.

Gdzie teraz wystartujesz? Puchar Polski BJJ w Koninie jest dla Ciebie?

Chciałbym trochę więcej czasu poświęcić na kimona, bo przygotowując się do MP ADCC trochę je zaniedbałem. Na Puchar Polski w Koninie nie zdążę się przygotować, ale chciałbym wystartować w tym roku na Mistrzostwach Polski, może wcześniej na Lidze.

Czy w przyszłości zobaczymy Cię na ME ADCC?

Mam taką nadzieję:)

Ostatnio Jakub 'Watson' Witkowski i Jerzy Toeplitz dostali purpury, Ty jesteś jedną z pierwszych purpur pod Radkiem Turkiem. Czy Watson, Jeżyk i Piotrek zasłużyli na awans? Jak wyglądają wasze sparingi?

Technicznie rzecz biorąc jestem pierwszą purpurą, Profesor i Grzesiek dostali swoje jakieś 20 sekund później :) Piotrek to waga ciężka, z nim mogę tylko walczyć o przetrwanie, a i to rzadko z powodzeniem:). Z Jerzym i Watsonem, chociaż walczą w niższej wadze, mamy bardzo wyrównane sparingi. Radek nie daje niezasłużonych pasów - może przypomnę tylko, że mamy w klubie mistrza Europy ADCC z purpurą:)

Alliance zmieniło salę, jak wam się trenuje? Jest lepiej niż na obiektach warszawskiej Gwardii?

Lepiej jeśli chodzi o warunki sanitarne. Salka jest oczywiście dużo mniejsza, ale teraz mamy podział na grupy, więc jest całkiem nieźle.

Słyszeliśmy, że rozpocząłeś karierę trenerską. Opowiedz nam gdzie prowadzisz treningi, dla jakich grup i gdzie można znaleźć informację o treningach?

Tak, w wakacje zacząłem prowadzić treningi w Mińsku Mazowieckim w klubie Grappler. Na co dzień grupa ćwiczy MMA, ale tamtejszy trener, Marcin Frankiewicz uznał, że chłopakom przyda się trochę więcej parteru.

Oprócz tego od stycznia prowadzę treningi na Bemowie w klubie Bushido. To nowa grupa, większość chłopaków dopiero zaczyna przygodę z tym sportem, ale przychodzą też trochę bardziej zaawansowani, więc jak ktoś ma ochotę poćwiczyć to zapraszam. Ogromnym plusem jest świetnie wyposażona sala, gdzie oprócz maty mamy także gumowe piłki, TRXy, kettlebelle, gumy, oponę do naparzania młotem:) itp.

Informacje, jak w przypadku wszystkich grup prowadzonych przez instruktorów Alliance Team Warszawa, można znaleźć na submission.pl.

PostWysłany: 23 Maj 2012 11:09 
Zaawansowany u
Zaawansowany u
Awatar użytkownika

Image

Jeden z wielu medali, jakie zdobyli Polacy na rozgrywanym w miniony weekend w Birmingham zawodach British BJJ Open 2012, jest złoto zdobyte przez Mariusza Biziora w kategorii do 76 kg niebieskich pasów. Udało nam się przeprowadzić wywiad z zawodnikiem Gracie Barra Polska, który bardzo sobie chwali tamtą imprezę.

Jak wyglądały Twoje walki?

Startowałem w kategorii -76 kg, startujących w tej wadze było 20. Pierwsza walka była najgorsza pod względem fizycznym i psychicznym: robienie wagi, brak wsparcia i cennych podpowiedzi mojego trenera Macka Poloka. Zawodnik mocno utytułowany (kilkukrotnie stawał na pudle tej rangi zawodów), dzięki dobremu przygotowaniu i poukładanej taktyce udało mi się wygrać 4-2. Kolejna walka była już spokojniejsza, wygrałem 9-0. Do trzeciej walki wychodziłem z ogromnym skupieniem - oglądając wcześniejsze walki tego zawodnika byłem pod wrażeniem łatwości z jaka poddawał przeciwników. Walka trwała 40 sek i zakończyła się trójkątem. Walka finałowa była ogromnie wyczerpująca, ale wygrałem 6-2, podczas walki dwa nieudane kończenia i jedna dźwignia na łokieć. Finał skończony za plecami z wyciągniętym kimonem do duszenia :) zabrakło 10 sek :) ale i tak zadanie zostało spełnione w 100%.

Opowiedz coś o poziomie organizacyjnym zawodów.

Poziom wysoki, bardzo wysoki. Porównując do zawodników walczących w Polsce - mniej siły, ogromnie dużo sprytu, techniki, szybkości i gibkości. Pewne wyjścia zawodników do walki, gotowość i determinacja. Widać, że zależy im tylko na wygranej.

Również nasi zawodnicy są bardzo dobrzy, ale tam nie dostają pasów za samo przychodzenie na trening, to serce trening i dużo potu pozostawionego na macie.

Sama organizacja zawodów na najwyższym poziomie.: 8 mat, sędziowie - same czarne pasy

Zawodnicy byli podzieleni na grupy, które miały opiekunów. To właśnie oni informowali za ile minut, z kim, gdzie na jakiej macie walka. Zawodnik odprowadzany był pod samą matę. Po zejściu z maty odprowadzany był z powrotem na swoje miejsce.

Startowałeś jako Gracie Barra Polska, gdzie trenujesz i kto pomagał Ci podczas zawodów?

Reprezentuje klub Gracie Barra Sosnowiec prowadzony przez super trenera Macka Poloka. Startowałem na zawodach jako GB Poland.

Walki półfinałowe i finał pomógł mi wygrać dobry kolega, Norbert Nowak - zajął miejsce trenera i podzielił się swoją wiedzą, która w efekcie pomogła przetrwać ten moment gdy cala publika jest za swoim zawodnikiem

Jak przyjęto Cię w Anglii?

W Anglii przyjęli mnie bardzo miło. Z lotniska odebrał mnie Norbi, zabrał na salę treningową, oprowadził po mieście, ugościł. Na treningach przedstawiony zostałem całej ekipie, luźne kulanki, brak zawiści, chęć podpowiadania, pokazywania co jeszcze jest nie tak - miło mnie to zaskoczyło.

Dalsze plany startowe?

Niestety Puchar Polski w Koninie muszę odpuścić ze względu na kontuzję stopy, ale już na Mistrzostwach Polski w listopadzie na pewno będę startował w kat -76 kg. Również na listopad może uda się wylecieć raz jeszcze do Anglii, na ich English Open organizowane przez Carlsona Gracie, na które otrzymałem zaproszenie.

PostWysłany: 06 Cze 2012 10:55 
Zaawansowany u
Zaawansowany u
Awatar użytkownika

Ta waleczka się nie znudzi... Oglądałem już ze 100 razy ale jeszcze drugie, albo i trzecie 100 razy obejrzę. I pomyśleć, że obydwaj zaczynali trenować razem :)

PostWysłany: 04 Lis 2013 01:40 
Zaawansowany u
Zaawansowany u
Awatar użytkownika

Jedna z najlepszych grapplerek na świecie i zdecydowanie najlepsza w Europie, Maria Małyjasiak po raz kolejny udowodniła przynależność do światowej czołówki zdobywając złoty medal na Mistrzostwach Świata No Gi organizowanych przez IBJJF w kalifornijskim Long Beach. Polka jest pierwszą zawodniczką w historii polskiego BJJ, której ta sztuka się udała.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości