File not found.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 

XVII Puchar Polski Wushu: Warszawa, 16-17/10/2013
Autor Wiadomość
PostWysłany: 16 Paź 2013 16:20 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: Warszawa
Image

W dniach od 16-go do 17-go listopada w hali Arena Ursynów w Warszawie, odbędzie się XVII Puchar Polski Wushu. Organizatorem imprezy jest Polski Związek Wushu, kierowany przez prezesa Dariusza Piwowarskiego a na program dwudniowych zawodów złoży się wiele konkurencji i atrakcji związanych ze Sztukami Walki i to nie tylko chińskimi. Kibiców zapewne ucieszy wiadomość, iż wstęp na halę będzie wolny, tak więc każdy zainteresowany będzie miał możliwość obejrzeć wszystkie wydarzenia bez limitów i opłat.

Polska jest coraz bardziej liczącą się nacją w rywalizacji wszystkich form Wushu i warto wspomnieć choćby brązowy medal MŚ, oraz Puchar Świata Sanda w 2012 roku w Chinach zdobyte przez Piotra Strusa - aktualnie zawodnika Kadry Polski i także zawodnika MMA występującego w największej polskiej i jednej z najbardziej liczących się organizacji Mieszanych Sztuk walki w Europie czyli KSW. Nie jest to jedyny sukces Związku, kadry czy zawodników. od lat Polska systematycznie krok po kroku zdobywa pozycję tak w tradycyjnych formach Wushu jak i w jego sportowej odmianie czyli Sanda.

Po ostatnich niezwykle udanych Międzynarodowych MP Wushu, które miały miejsce pod koniec maja 2013 w Warszawie, to najbardziej prestiżowa impreza jaką organizuje i firmuje Polski Związek Wushu w 2013 roku. Warto wspomnieć także, że swoją obecnością poprzednie zawody zaszczycił sam Ambasador Chin, który niezwykle ciepło wyrażał się o imprezie jak i jej organizacji. Zapewne Puchar Polski zostanie przeprowadzony z jeszcze większym rozmachem a Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej Xu Jian, także i tę imprezę objął honorowym patronatem.

Na co mogą liczyć widzowie, którzy zdecydują się przyjść do hali Arena Ursynów? Jak informuje sam PZ Wushu: rozegrane zostaną cztery finały XVII Pucharu Polski w formule amatorskiej (w ochraniaczach) a wielu startujących w PP, będzie rywalizowało o kwalifikacje do kadry przygotowującej się do The World Games 2017 we Wrocławiu co zaostrzy maksymalnie konkurencję.

Kulminacją sobotniego wieczora 16-go listopada będą trzy zawodowe walki w formule Sanda z udziałem Łukasza Rajewskiego reprezentanta Polski na XII Mistrzostwach Świata Wushu w Kuala Lumpur 2013, który jest srebrnym medalistą Mistrzostw Europy Wushu z 2008roku i wielokrotnym Mistrz Polski.

Także jego młodszy brat i wschodząca gwiazda Sanda Mateusz Rajewski
jako reprezentant Polski na MŚ weźmie udział w jednym z atrakcyjnych superfight. Inni zawodnicy gali to Wiktor Brański - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, oraz doskonale znany warszawskiej publiczności - Konrad Bieńkowski utytułowany zawodnik i uczestnik MŚ w Hanoi 2005 roku i w Pekinie z 2007 roku. Początek finałów i zawodowej gali to sobota godzina 19.30.

W programie gali znajdą się także pokazy Wushu w konkurencji form, w wykonaniu kadry narodowej. Wśród zawodników biorących udział w pokazach znajdą się He Xijing - trenerka kadry narodowej w konkurencji form sportowych i wielokrotna medalistka Mistrzostw Chin i trenerka reprezentacji Polski Wushu na XII Mistrzostwa Świata Wushu w Kula Lumpur. Kolejni to: Michał Frosik, Kacper Pałys - reprezentanci Polski na XII Mistrzostwa Świata Wushu. Beata Engel, Ewa Ciembroniewicz - srebrne medalistki Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego - Shiyan 2010. Bartosz Lubryczyński - zdobywca srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego - Huangshan 2012, oraz Gabriela Żmuda - złota medalistka Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego - Huangshan 2012r.

Dodatkowo podczas zawodów odbędzie się pokaz integracyjnej walki w szermierce na wózkach w wykonaniu wybitnych zawodników, członków kadry narodowej i reprezentacji paraolimpijskiej: Grzegorza Pluty, Mistrza Olimpijskiego Londyn 2012. Arkadiusza Jabłońskiego – srebrnego medalisty drużynowo podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney oraz brązowy medalista Olimpiady w Atlancie.

Polski Związek Wushu gorąco zachęca do udziału w wydarzeniach i to zarówno fanów Sztuk Walki, kibiców sportu jak i zwykłych mieszkańców Warszawy, którzy zechcą się zapoznać z chińską kulturą i chińskimi sztukami walki znanymi niegdyś jako Kung Fu a dziś znanymi pod nazwą Wushu.


Góra
 Profil  
 

Re: XVII Puchar Polski Wushu: Warszawa, 16-17/11/2013
PostWysłany: 28 Paź 2013 01:20 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: Warszawa
Image

Podczas XVII Pucharu Polski Wushu, który odbędzie się w Warszawie w dniach 16-go i 17-go listopada dojdzie do kilku atrakcyjnych pojedynków w sportowej rywalizacji Sanda. Gala finałowa i imprezy towarzyszące odbędą się w hali Arena Ursynów. Kulminacją sobotniego wieczora, będą trzy zawodowe walki z udziałem wiodących postaci tej formy rywalizacji, oraz gwiazd Kickboxingu i MMA. Jako wielkie wydarzenie jawi się starcie w kategorii lekkiej, wschodzącej gwiazdy formuły Sanda, Mateusza Rajewskiego z Płocka i mistrza świata Kickboxingu, Gerarda Lindera z Andrychowa. To prawdziwy hit tej gali i wydarzenie, które powinno przyciągnąć do hali wielu kibiców Sportów Walki.

38-letni Linder to nietuzinkowa postać i to nie tylko świata Sztuk Walki, ale także zawodnik MMA i działacz społeczny, z pasją pracujący na rzecz społeczności romskiej. Lista sukcesów zawodnika z Andrychowa, jest imponująca i długa, ale warto wiedzieć, że prowadzący klub "Black Dragon", Linder jest także trenerem i wychowawcą młodych zawodników w swoim regionie. Sportową pasję zaszczepił nawet swojemu synowi, który wspiera go w tej pasji. Na pewno można powiedzieć, że Andrychowianin to jedna z najciekawszych postaci sceny polskich sportów walki.

Świetny zawodnik, chce testowo zmierzyć się z młodym i obiecującym członkiem słynnego Rajewski Team z Płocka, rodzinnego klanu fanatyków Sportów Walki prowadzonego przez doświadczonego trenera Roberta Rajewskiego. Mateusz mimo młodego wieku, ma już spore doświadczenie w walkach. Był już mistrzem Polski Juniorów a na ostatnich Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu w maju w Warszawie, zdobył złoto wśród seniorów, potwierdzając w międzynarodowej rywalizacji swoją wartość. Obecnie jest jednym z trzech uczestników z Polski na MŚ Wushu w Kuala Lumpur, które startują w tym tygodniu i nie jest wykluczone, że młody zawodnik wróci z nich z kolejnym sukcesem.

Polski Związek Wushu jako organizator imprezy, gorąco zachęca do udziału w gali jak i wydarzeniach i to zarówno fanów Sztuk Walki, kibiców sportu jak i zwykłych mieszkańców Warszawy. Kibiców zapewne ucieszy wiadomość, iż wstęp na halę będzie wolny, tak więc każdy zainteresowany będzie miał możliwość obejrzeć wszystkie wydarzenia bez limitów i opłat. Początek finałów i zawodowej gali to sobota 16-go listopada, godzina 19.30. Zapraszamy do hali Arena Ursynów!


Góra
 Profil  
 

Re: XVII Puchar Polski Wushu: Warszawa, 16-17/10/2013
PostWysłany: 09 Lis 2013 21:42 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: Warszawa
Image

Jednym z najciekawszych wydarzeń XVII Pucharu Polski Wushu, jaki odbędzie się w Warszawie w dniach 16-go i 17-go listopada będzie pojedynek w sportowej rywalizacji Sanda, jednego z najbardziej utytułowanych zawodników tej formuły Konrada Bieńkowskiego z Warszawskiej Szkoły San Shou Leitai przedstawicielem młodego pokolenia Wiktorem Brańskim z Sanda Ziomek Team Warszawa. To będzie prawdziwe starcie doświadczenia i młodości. Pojedynek stoczony będzie w wadze do 65 kg.

Bieńkowski to dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata Wushu w Wietnamie i Chinach (2005 i 2007). Był także na Mistrzostwach Europy w
2008 roku. Startował w silnym w tej dyscyplinie Iranie na Pucharze Persji i wielu innych międzynarodowych imprezach. Był dwukrotnie Międzynarodowym Mistrzem Polski i trzykrotnie zdobywał Puchar Polski. Jest prawdziwą legendą polskiego Wushu i zapewne będzie chciał przekazać sporo wiedzy, młodszemu rywalowi a najlepiej zrobi to na polu walki.

Brański nie ma jeszcze tylu sukcesów, ale dwukrotne Mistrzostwo Polski i brązowy medal Mistrzostw Europy w 2012 roku pokazują, że mamy do czynienia z bardzo utalentowanych fighterem. Już w 2011 roku był drugi na ME w lekkim kontakcie Sanda. Startował już na zawodowych galach jak Kings Of Sanda w 2012 roku wygrywając z innym utalentowanym Mateuszem Janikiem. Jednak teraz czeka go jeszcze trudniejsze zadanie i poziom emocji będzie podniesiony. Wygra lepszy tego wieczora a fani Sztuk Walki już mogą się szykować na wielkie widowisko. Obok starcia mistrza świata w Kickboxingu Gerarda Lindera z Mateuszem Rajewskim, ten bój jawi się jako prawdziwa konfrontacja pokoleń.

Polski Związek Wushu jako organizator imprezy, gorąco zachęca do udziału w gali jak i wydarzeniach i to zarówno kibiców Sztuk Walki, kibiców sportu jak i zwykłych mieszkańców Warszawy. Kibiców zapewne ucieszy wiadomość, iż wstęp na halę będzie wolny, tak więc każdy zainteresowany będzie miał możliwość obejrzeć wszystkie wydarzenia bez limitów i opłat. Początek finałów i zawodowej gali to sobota 16-go listopada, godzina 19.30. Zapraszamy do hali Arena Ursynów!


Góra
 Profil  
 

Re: XVII Puchar Polski Wushu: Warszawa, 16-17/10/2013
PostWysłany: 11 Lis 2013 18:58 
Zaawansowany u
Zaawansowany u
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 07 Lip 2008 08:45
Posty: 370
Miejscowość: Siedlce
No nareszcie PZW poszedł po rozum do głowy. Formuła jak Thai Battle jest bardzo mądrym posunięciem i na pewno będzie świetne widowisko. Mamy jeszcze walki zawodowe z Linderem i Brańskim, na które czekam. Mam nadzieję, że niebawem zobaczymy Wiktora w MMA


Góra
 Profil  
 

Re: XVII Puchar Polski Wushu: Warszawa, 16-17/10/2013
PostWysłany: 16 Lis 2013 02:28 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: Warszawa
Serdecznie zapraszamy na XVII Puchar Polski Wushu, który odbędzie się w sobotę i niedzielę 16-go i 17-go listopada w hali Arena Ursynów w Warszawie. Organizatorem imprezy jest Polski Związek Wushu w programie dwudniowych zawodów widzowie obejrzą wiele konkurencji i atrakcji związanych ze Sztukami Walki. Wstęp na halę będzie wolny i każdy zainteresowany będzie miał możliwość oglądać wszystkie wydarzenia bez limitów i opłat. Wydarzenie ozdobią pokazy w tradycyjnych formach Wushu jak i w jego sportowej odmianie czyli Sanda. To najbardziej prestiżowa impreza jaką organizuje i firmuje Polski Związek Wushu na jesieni 2013 roku. Puchar Polski patronatem honorowym objął Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej Xu Jian.

Na co mogą liczyć widzowie, którzy zdecydują się przyjść do hali Arena Ursynów? Rozegrane zostaną cztery finały XVII Pucharu Polski w formule amatorskiej (w ochraniaczach) a wielu startujących w PP, będzie rywalizowało o kwalifikacje do kadry przygotowującej się do The World Games 2017 we Wrocławiu.

Głównym wydarzenie sobotniego wieczora 16-go listopada będą dwie zawodowe walki w formule Sanda. Najważniejsza odbędzie się z udziałem młodego walecznego Mateusza Rajewskiego reprezentanta Polski na XII Mistrzostwach Świata Wushu w Kuala Lumpur 2013 i mistrza świata WKN w Kickboxingu Gerarda Lindera. Także utytułowany młody zawodnik Sanda Wiktor Brański zmierzy się z legendą polskiego Wushu - Konradem Bieńkowskim, który był wilokrotnym mistrzem Polski i uczestnikiem MŚ w Hanoi 2005 roku i w Pekinie z 2007 roku. Początek finałów i zawodowej gali to sobota godzina 19.30.

W programie gali znajdą się także pokazy Wushu w konkurencji form, w wykonaniu kadry narodowej. Wśród zawodników biorących udział w pokazach znajdą się He Xijing - trenerka kadry narodowej w konkurencji form sportowych i wielokrotna medalistka Mistrzostw Chin i trenerka reprezentacji Polski Wushu na XII Mistrzostwa Świata Wushu w Kula Lumpur. Kolejni to: Michał Frosik, Kacper Pałys - reprezentanci Polski na XII Mistrzostwa Świata Wushu. Beata Engel, Ewa Ciembroniewicz - srebrne medalistki Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego - Shiyan 2010. Bartosz Lubryczyński - zdobywca srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego - Huangshan 2012, oraz Gabriela Żmuda - złota medalistka Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego - Huangshan 2012r.

Dodatkowo podczas zawodów odbędzie się pokaz integracyjnej walki w szermierce na wózkach w wykonaniu wybitnych zawodników, członków kadry narodowej i reprezentacji paraolimpijskiej: Grzegorza Pluty - Mistrza Paraolimpijskiego Londyn 2012, Arkadiusza Jabłońskiego - srebrnego medalisty drużynowego z Mistrzostw Paraolimpijskich z Sydney oraz brązowego medalisty Paraolimpiady w Atlancie.

Polski Związek Wushu gorąco zachęca do udziału w wydarzeniach i to zarówno fanów Sztuk Walki, kibiców sportu jak i zwykłych mieszkańców Warszawy, którzy zechcą się zapoznać z chińską kulturą i chińskimi sztukami walki znanymi niegdyś jako Kung Fu a dziś znanymi pod nazwą Wushu. Polecamy gorąco udział w tym wydarzeniu!


Góra
 Profil  
 

Wiktor Brański - wywiad po walce na PP Wushu
PostWysłany: 21 Lis 2013 15:34 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: WarszawaGóra
 Profil  
 

Konrad Bieńkowski - wywiad po walce na PP Wushu
PostWysłany: 21 Lis 2013 15:35 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: WarszawaGóra
 Profil  
 

Gerard Linder - wywiad po walce na PP Wushu
PostWysłany: 21 Lis 2013 15:36 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: WarszawaGóra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
File not found.
Profesjonalne bezpłatne statystyki www