File not found.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
 

XX MP Sanda i Qingda: Ząbki, 12-13/04/2014
Autor Wiadomość
PostWysłany: 24 Mar 2014 15:48 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: Warszawa
Image

Tegoroczne 20-te Mistrzostwa Polski Sanda i Qingda, które są organizowane przez Polski Związek Wushu w Ząbkach koło Warszawy w dniach 12 i 13 kwietnia, będą jednymi z najciekawszych w całej dotychczasowej historii ze względu na szybki rozwój tej dyscypliny i możliwości startu zawodników zrzeszonych przy PZ Wushu, jak też klubów z poza Związku.

Będzie to pokazanie się w dyscyplinie akredytowanej przy MKOL i mającej zapewniony udział w World Games. Właśnie Igrzyska Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu w 2017 roku, są jednym z dalekosiężnych planów PZ Wushu i MP mogą być otwarciem rywalizacji o miejsca na tej prestiżowej imprezie. Na razie jednak czeka nas rywalizacja w Ząbkach


Góra
 Profil  
 

Re: XX MP Sanda i Qingda: Ząbki, 12-13/04/2014
PostWysłany: 11 Kwi 2014 22:15 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: Warszawa
Już w najbliższy weekend 12 i 13 kwietnia odbędą się jubileuszowe XX Mistrzostwa Polski Sanda i Qingda, organizowane przez Polski Związek Wushu. Rywalizacja klubów z całej Polski w Ząbkach trwać będzie dwa dni na obiektach hali Sportowej Gimnazjum Nr 2 przy ulicy Stefana Batorego 37 w Ząbkach k. Warszawy. Swój udział zapowiedziało blisko 30 klubów z całej Polski i ponad 120 zawodników jacy zgłosili się do tej pory. To nie koniec na pewno.

Polski Związek Wushu nie zamyka listy zgłoszeń do dnia zawodów i zachęca do udziału wszystkie kluby, jakie chciałyby spróbować swoich sił w formule Sanda i juniorów w Qingda. To rodzi więcej pracy organizacyjnej, ale ma swój cel - popularyzację dyscypliny, która jest akredytowana przy MKOL i ma wszelkie dane by w przyszłości znaleźć się w tym elitarnym gronie. Nie może tam zabraknąć Polski i polskich zawodników. Mistrzostwa są także eliminacjami do majowych Mistrzostw Europy w Bukareszcie w Rumunii.

Mistrzostwa Polski w Ząbkach, to największa krajowa impreza tej formuły walki i jak zaznacza prezes związku Dariusz Piwowarski: "chcemy włączyć do współpracy jak najszerszą grupę klubów, trenerów i zawodników. Mistrzostwa Polski będą takim pierwszym testem z udziałem nowych klubów jakie przystąpiły do Związku. Oczywiście, najważniejsze są dla nas kluby, które są od zawsze w Wushu i są podwaliną naszego Związku. Jednak chcemy rozszerzyć i budować nową jakość. Zawody będą okazją do wymiany doświadczeń, ujednolicenia szkolenia pod kątem formuły Sanda, by nawiązać rywalizację z Europą czy wiodącymi krajami na świecie. Serdecznie zapraszamy wszystkie kluby z szeroko rozumianej grupy Sztuk Walki i to nie tylko te, które są już od wielu lat w Związku. One także potrzebują nowych wyzwań. Dzięki temu poziom sportowy w Ząbkach już powinien się podnieść znacząco. Bardzo na to liczymy".

Program zawodów jest bogaty i zaczynie się od piątkowej rejestracji, ważenia i badań lekarskich. W sobotę 12-go kwietnia od godziny 10.00 rozpocznie się rywalizacja dzieci, juniorów i seniorów. O godzinie 19.00 zaplanowano kilka finałowych walk, oraz kilku atrakcyjnych dodatkowych pojedynków z udziałem znanych zawodników. Nie zabraknie także gości honorowych i sławnych sportowych osobowości. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków walk Sanda, Sztuk i Sportów Walki do hali przy ulicy Batorego 37 w Ząbkach, na emocjonujące starcia i wspaniałe sportowe wydarzenie!

Ze sportowym pozdrowieniem
Polski Związek Wushu


Góra
 Profil  
 

Re: XX MP Sanda i Qingda: Ząbki, 12-13/04/2014
PostWysłany: 12 Kwi 2014 23:11 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: Warszawa
Polski Związek Wushu przedstawił zestawienie walk finałowych na część galową Mistrzostw Polski Sanda i Qingda w sobotę 12-go kwietnia w Ząbkach. Początek imprezy od godziny 19.00 a na liście pojawiło się wiele atrakcyjnych nazwisk zawodników jak utytułowani Sebastian Rajewski z Płocka czy Robert Krawczyk z Wieliczki.

Gala z finałami będzie zwieńczeniem blisko kilkudziesięciu pojedynków pierwszego dnia Mistrzostw Polski. Wstęp na część finałową jest bezpłatny.

1. 15-16 lat, 56 kg: Mateusz Dymek (Sanda Płock) vs Adrian Ossowski (Rajewski team)
2. 17-18 lat, 65 kg: Patryk Sawicki (Fight MZOS Płock) vs Paweł Bieszczad (Kung Fu Tarnów)
3. 17-18 lat, 80 kg: Tomasz Lorenc (Sanda Płock) vs Roman Kokiza (Dragons Den Fight Club)
4. kobiety 70 kg: Natalia Mikołajczuk (Copacabana Warszawa) vs Paulina Wachala (Fight MZOS Płock)
5. seniorzy 70 kg: Sebastian Rajewski (Rajewski team Płock) vs Michał Gesiarz (Nastula Team WaWa )
6. seniorzy 80 kg: Robert Krawczyk (MKS Kung Fu Wieliczka) vs Piotr Rogosz (LZS Scorpion Krępice)
7. seniorzy 85 kg: Wojciech Sadkowski (Copacabana Warszawa) vs Karol Bromblik (MKS Kung Fu Wieliczka)


Góra
 Profil  
 

Re: XX MP Sanda i Qingda: Ząbki, 12-13/04/2014
PostWysłany: 13 Kwi 2014 20:45 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: Warszawa
W sobotę 12-go kwietnia w Ząbkach k. Warszawy, odbył się pierwszy dzień Mistrzostw Polski Sanda i Qingda organizowanych przez Polski Związek Wushu. W zawodach wzięło udział 132 zawodników z 23 klubów zrzeszonych, jak też i nie zrzeszonych w związku. Przez wiele godzin w hali sportowej Gimnazjum Nr 2 toczyły się walki w różnych kategoriach wiekowych w pełnym kontakcie Sanda i lekkim Qingda. Całość zaś zwieńczyły finały i półfinały, które odbyły się w uroczystej i bardzo profesjonalnej oprawie.

Walki charakteryzowały się ogromną zaciętością a pocieszający jest duży udział najmłodszej grupy zawodników. Co ważniejsze i warte podkreślenia - młodzieży z całej Polski a nie tylko klubów z Warszawy i najbliżej położonych. Udział dużej grupy zawodników z Krakowa, czy okolic Krakowa jak silny klub z Wieliczki. Na pewno poziom rywalizacji wzrósł z uwagi na udział nowych klubów. Takie kluby jak UKS Fight Club Shi-kon Łódź, Black Dragon Andrychów czy Scorpion Krępice na pewno nie wystąpiły epizodycznie. Warty odnotowania jest fakt udziału takich, które nie są zrzeszone jak Arrachion Olsztyn z dużą grupą perspektywicznych młodych zawodników.

W części finałowej widzowie zobaczyli kilka stojących na wysokim poziomie pojedynków z udziałem gwiad tej formuły jak Sebastian Rajewski z Płocka czy Robert Krawczyk z Wieliczki. Zarówno jeden jak i drugi mieli niełatwe przeprawy. Rajewski początkowo dość nonszalancko podszedł do pojedynku z Michałem Gęsiarzem z Nastula Team Warszawa, ale ten nie przeląkł się utytułowanego zawodnika i do końca pojedynku można było oglądać wymiany cios za cios. Jednak Rajewski kilka razy zapunktował obaleniami i to przesądziło o werdykcie na jego korzyść.

Równie twardy bój wywiązał się także pomiędzy wielokrotnym mistrzem Polski Robertem Krawczykiem a wschodzącą gwiazdą Kickboxingu i być może MMA Piotrem Rogoszem ze Scorpiona Krępice. Krawczyk wykorzystał doświadczenie i spryt w tej walce przeciwko silnie bijącemu i kopiącemu świeżo upieczonemu Mistrzowi Polski Młodzieżowców w formule K-1. Dobre obalenia, nieszablonowe akcje i schodzenie z linii ataku pozwoliły mu kontrolować pojedynek a dwukrotnie backfistami posłał na deski młodego wrocławianina. Nie ustrzegł się jednak błędów i w drugiej rundzie dał się wypchnąć z pola walki co jest wysoko punktowane i co też dało Rogoszowi szansę na trzecią rundę. Ostatecznie wygrał Krawczyk a walka była jedną z ciekawszych pierwszego dnia mistrzostw.

Także rodząca się coraz bardziej w Sanda rywalizacja pań dostarczyła emocji. Zwycięstwo po zaciętej walce odniosła Natalia Nikołajczuk z Copacabany Warszawa. Podopiecznej trenera Igora Kołacina nie przyszło to jednak łatwo, bo Paulina Wachala z Fight MZOS Płock, stawiła twardy opór w trakcie walki. Klasą dla siebie zaś była debiutująca w Sanda 19-letnia Sylwia Juśkiewicz z Shi-Kon Łódź. Katarzyna Migdał z Tarnowa, dzielnie próbowała przetrwać ataki łodzianki i o dziwo udało jej się przetrwać pierwszą rundę. Pokazała ogromne serce do walki z wschodzącą gwiazdą formuły K-1 i być może Sanda, bo Sylwia ma już zapewniony udział w ME w Bukareszcie. W drugiej rundzie zawodniczka z Tarnowa musiała się jednak poddać pod gradem uderzeń, ale mimo to brawa za odwagę i hart ducha.

Komplet wyników:

1. 15-16 lat 56 kg: Mateusz Dymek (Sanda Płock) pokonał Adriana Ossowskiego (Rajewski Team) przez decyzję
2. 17-18 lat 65 kg: Paweł Bieszczad (Kung Fu Tarnów) pokonał Patryka Sawickiego (Fight MZOS Płock) przez decyzję
3. 17-18 lat 80 kg: Tomasz Lorenc (Sanda Płock) pokonał Romana Kokiza (Dragons Den Fight Club) przez decyzję
4. 70 kg: Natalia Nikołajczuk (Copacabana Warszawa) pokonała Paulinę Wachala (Fight MZOS Płock) przez decyzję
5. 70 kg: Sebastian Rajewski (Rajewski Team Płock) pokonał Michała Gesiarza (Nastula Team Wa-Wa ) przez decyzję
6. 80 kg: Robert Krawczyk (MKS Kung Fu Wieliczka) pokonał Piotra Rogosza (LZS Scorpion Krępice) przez decyzję
7. 85 kg: Karol Bromblik (MKS Kung Fu Wieliczka) pokonał Wojciecha Sadkowskiego (Copacabana Warszawa) przez decyzję
8. 56 kg: Sylwia Juśkiewicz (UKS Fight Club Shi-Kon Łódź) pokonała Katarzynę Migdał (Tarnów) przez TKO (poddanie) w 2 rundzie


Góra
 Profil  
 

Re: XX MP Sanda i Qingda: Ząbki, 12-13/04/2014
PostWysłany: 15 Kwi 2014 00:31 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: Warszawa
W dniach 12 i 13 kwietnia w podwarszawskich Ząbkach, odbyły się Mistrzostwa Polski Sanda i Qingda zorganizowana przez Polski Związek Wushu. W zawodach wzięło udział 132 zawodników z 23 klubów z terenu całego kraju. Dzięki współpracy z władzami miasta i miejscowym MOSiR w nowoczesnej hali sportowej Gimnazjum Nr 2 przy ulicy Batorego 37, młodzi sportowcy mogli toczyć walki w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Dodatkowo zawody były eliminacjami do Mistrzostw Europy, które odbędą się w maju w Rumunii. Warto podkreślić, że przeprowadzono je bardzo sprawnie i na jednej platformie, co przy blisko setce walk nie było łatwe.

Najlepszymi zawodnikami MP zostali Sylwia Juśkiewicz z UKS Fight Club Shi-Kon Łódź w kategorii kobiet i Mateusz Dymek z UKS Sanda Płock. W kategorii Junior 15-16 lat najlepszym zawodnikiem wybrany został Paweł Bochenek z MKS Kung Fu Wieliczka. W lekkim kontakcie (Qingda kobiet) nagrodzono Wiktorię Sidor z Rajewski Team Płock, która dostała też tytuł Najlepszego Technika do lat 19 a warto podkreślić, że utalentowana zawodniczka ma zaledwie lat 14. Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem był Hoang Khanh Than Long z Dragons Den Warszawa. Krzysztof Szuba MUKS Choy Lee Fut i Dominik Wszelaki z UKS Sanda Płock okazali się najlepsi w kategoriach do 14 lat i do 16 lat.

Na mapie klubów dominowały uznane i działające dłuższy czas takie uznane firmy jak Copacabana Warszawa, UKS Sanda Płock, MKS Kung Fu Wieliczka czy Rajewski Team Płock. Warto też odnotować udział nowych klubów, które przystąpiły do PZ Wushu: UKS Fight Club Shi-Kon Łódź, UKS Scorpion Krępice i Black-Dragon Andrychów. Z niezrzeszonych, zanotowano udział słynnego Arrachiona Olsztyn.

Już w sobotę 12 kwietnia w części wieczornej przeprowadzono, niektóre finały i półfinały mistrzostw, które odbyły się w uroczystej i bardzo profesjonalnej oprawie. Wystąpili w nich wyróżniający się zawodnicy i zawodniczki Sanda. Byli to nie tylko seniorzy i seniorki, ale także młodzi juniorzy. Daje im to przedsmak i możliwość adaptacji do nawet zawodowych walk w przyszłości.

Najciekawszy pojedynek, odbył się pomiędzy wielokrotnym mistrzem Polski i reprezentantem kraju Robertem Krawczykiem a wschodzącą gwiazdą formuły K-1 Piotrem Rogoszem ze Scorpiona Krępice. Wygrał bardziej doświadczony Krawczyk, który wykorzystał doświadczenie i spryt, ale był to trudny pojedynek dla niego. Także Sebastian Rajewskimimo doświadczenia, mocno napracował się w pojedynku z Michałem Gęsiarzem z Nastula Team Warszawa, co pokazuje że na zapleczu najlepszych są utalentowani zawodnicy mogący namieszać w rywalizacji.

Debiutująca w Sanda 19-letnia Sylwia Juśkiewicz z UKS Fight Club Shi-Kon Łódź pokonała inną debiutantkę Katarzynę Migdał z Tarnowa i pokazała, że jej powołanie na ME, niemal "w ciemno" to inwestycja na przyszłość i być może duża szansa na medal na Mistrzostwach Europy. Niemal rzutem na taśmę i efektownym zwycięstwem przez nokaut nad silnym rywalem, powołanie zapewnił sobie Kacper Sumiński z Rajewski Team Płock. Bynajmniej nie chodzi o to, że jest to klubowy podopieczny trenera kadry, ale faktycznie jest świetnie rokującym zawodnikiem tego stylu. Dodatkowo jest bardzo stylowym, wyszkolonym rzutowo a nie tylko o typowo stójkowych umiejętnościach. Obok niepocieszonego brakiem rywali Damiana Lindera w kategorii juniorów są oni wielkimi nadziejami na sukcesy międzynarodowe.

Wśród startujących pojawili się i inni utalentowani zawodnicy. Mierzący 201 cm Arkadiusz Wrzosek z Copacabany Warszawa co prawda juniorem już nie jest, ale w niedzielę dał pokaz umiejętności stójkowych, deklasując rywala i pozwoliło to na wygranie MP, ale by myśleć dalej trzeba się zdecydować, czy chce się być zawodnikiem K-1, Muay Thai czy Sanda? To także dotyczy innych zawodników, którzy błysnęli na zawodach pokazując nie małe umiejętności i dobrą pracę w klubach. Wygrać z roku na rok będzie trudniej przy zaostrzającej się konkurencji, ale kluczem jest nabycie umiejętności rzutów i obaleń a także typowych nawyków regulaminowych Sanda i Qingda.

Niezwykle zadowolony z mistrzostw był prezes PZ Wushu Dariusz Piwowarski, który stwierdził: "mistrzostwa były niezwykle udane. Dopisała frekwencja, pojawiły się nowe kluby. To oznacza, że związek się rozwija. Dzięki współpracy z władzami Ząbek, miejscowym MOSiR i firmą DSF, która pomogła w organizacji i porządku, oraz zapewniła opiekę medyczną - udało nam się sprawnie przeprowadzić rywalizację. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, klubom, trenerom i współpracownikom za ogromny trud i wkład pracy włożony w te zawody. Teraz czekają nas ME i tu decydowało się - kto pojedzie na nie. Mam nadzieję, że dzięki tym zawodom będzie łatwiej o sukces międzynarodowy".


Góra
 Profil  
 

Dariusz Piwowarski po MP Sanda
PostWysłany: 18 Kwi 2014 22:23 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: WarszawaGóra
 Profil  
 

Paweł Derlacz o MP w Sanda
PostWysłany: 18 Kwi 2014 22:25 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: WarszawaGóra
 Profil  
 

Sylwia Juśkiewicz po MP w Sanda
PostWysłany: 18 Kwi 2014 22:30 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: WarszawaGóra
 Profil  
 

Konrad Bieńkowski po MP Sanda
PostWysłany: 19 Kwi 2014 15:38 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: WarszawaGóra
 Profil  
 

Arkadiusz Wrzosek (Copacabana Warszawa) po MP Sanda
PostWysłany: 21 Kwi 2014 11:20 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: WarszawaGóra
 Profil  
 

Kacper Sumiński (Rajewski Team) po MP Sanda
PostWysłany: 21 Kwi 2014 11:29 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: WarszawaGóra
 Profil  
 

Katarzyna Migdał po walce na MP Sanda
PostWysłany: 14 Maj 2014 16:28 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Offline

Dołączenie: 06 Sty 2008 23:59
Posty: 16319
Miejscowość: WarszawaGóra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
File not found.
Profesjonalne bezpłatne statystyki www